30 квітня-9 травня
Румунія. Замки Трансільванії
Маршрут: (Sinaia – Busteni - Bran – Râsnov – Braşov – Prejmer – Harman - Feldioara - volcano in Racos–Homorod– Rupea - Viscri – Făgăraş - Cincu– Merghindeal – Dealu Frumos – Netus – Bradeni – Apold – Scoala - Sighisoara)




Трансільванія. Мабуть кожен чув про цей містичний куточок Європи, оточений з усіх боків Карпатами. Замки, монастирі, саксонські оборонні церкви, неймовірні краєвиди на гірські хребти, румунська, угорська, циганська, німецька архітектура органічно поєднуються тут на невеликій площі. Підйоми на перевали і швидкісні спуски з них. Багато краси, і все це зовсім поруч з Україною. Поїхали!
Фото з поїздки в 2010 році: https://photos.google.com/album/AF1QipN9YoJRHW09cJR-RMJr3S6-L0S3vrdJ0UuAFsmr
Фото з поїздки в 2011 році: https://photos.google.com/album/AF1QipNTpQki29jHOo49PTAwvStiBP83iQ_KPIKOyVs8

День 1
Прибуваємо поїздом №627 у Чернівці, перевантажили велосипеди у бус і їдемо у Трансільванію. Ввечері зупиняємось у кемпінгу в Сінаї.

День 2.
Sinaia – Busteni - Bran
Дистанція за день: 57 км

День 3
Bran – Râsnov – Braşov
Дистанція за день: 38 км

День 4.
Braşov – Prejmer – Harman - Feldioara
Дистанція за день: 53 км

День 5.
Feldioara - Haghig - Maierus - Augustin - Racos

Дистанція за день: 66,6 км

День 6.
Racos - Homorod - Rupea - Dacia - Viscri - Valeni

Дистанція за день: 63 км

День 7.
Valeni - Fagaras - бусом на Фагараш

Дистанція за день: 50,6 км

День 8.
хребет Фагараш - Apold

Дистанція за день: 65 км

День 9.
Apold - Sighisoara

Дистанція за день: 35 км на велосипедах. Нічний переїзд у Чернівці на бусі

День 10.
Чернівці

Дистанція за день: 5 км на велосипедах і багато пішки.

Звіт з цієї поїздки можна почитати тут: Велотур у Трансільванію


Вартість туру: 465 євро.


У вартість туру входить:

• трансфер Київ-Чернівці-Київ поїздом, плацкарт
• трансферт Чернівці - Сіная і Сігішоара - Чернівці бусом
віза в Румунію
• заброска на бусі на Трансфагараш
• вхідні квитки в замки
• плата за 4 ночівлі в кемпінгах
• послуги інструктора
• харчування, крім 2 раз в кафе
• групова медична аптечка
• групова велосипедна аптечка
• страховка на весь час подорожі


У вартість туру не входять:

• харчування в поїзді і бусі; кафе у Брашові та Сігішоарі
• прокат велосипеда і турспорядження





З питаннями, уточненням та бажанням приєднатись до поїздки звертайтесь:

  • 067-789-98-22
  • 093-745-00-98
  • 093-767-00-71

скринька:
svitzaochi {зАвиванець} ukr.net


мапа маршруту:


Bike route 855065 - powered by Bikemap
Що ми побачимо в цій поїздці?


_____________________________ замок Дракули в Брані______________________________


Замок Бран (рум. Castelul Bran), або Замок Дракули — знаходиться у селі Бран адміністративному центрі комуни Бран, повіті Брашов, Трансільванія у Румунії в 30 км від м.Брашов.
Замок був збудований у 1212 році як фортеця на шляху, котрий проходив через ущелину Рукар-Бран пересікаючу Карпати. За одними джерелами замок був збудований на кошти місцевих мешканців, за іншими - на кошти асоціації купців. В 1920 році місцева громада за визначний вклад в розвиток держави подарувала замок Бран королеві Румунії, Марії. У подальшому замок був реставрований і перейшов у спадщину членам королівської сім'ї. В 1948 році, за часи соціалістичної влади, королівська сім'я була відправлена у вигнання і замок перейшов у державну власність. В 1956 році частина замку була переобладнана в музей, але той з часом прийшов у занепад. Після румунської революції 1989 року родина Габсбургів повернула замок у свою приватну власність. У 1987-1993 роках була проведена масштабна реконструкція будівель та приміщень замку.
У XIX столітті замок став всесвітньо відомим завдяки роману Дракула ірландського письменника Брема Стокера.




_____________________________ Фагараш______________________________


Фегераш (Munţii Făgăraş), гірський масив в Трансильванських Альпах, в межах котрого знаходяться найбільш високі вершини в Румунії.
Довжина близько 60 км. Висота до 2543 м (гора Молдовяну)
За часів Чауческу Через хребет побудували дорогу, яка піднімається на 2 км в гори, дляцього було побудовано десяткимостів і кілометровий тунель. Дорога вважається однією з найкрасивіших в Європі




_____________________________ замок Пелеш______________________________


Замок Пелеш був літньою резиденцією румунського короля Карола I. Він був побудований у 1875 році й був першим замком у Європі, який був повністю освітлений електрикою. У замку більше 170 кімнат, кожна з яких зроблена в іншому стилі.




_____________________________ замок Пелішор______________________________


Замок Пелішор (Castelul Pelişor) - «маленький Пелеш» - є частиною того ж палацового комплексу, що і замок Пелеш, розташований в місті Синая в Румунії. Замок був побудований в стилі модерн за наказом короля Кароля I в 1899-1903 роках.
У 1947 році після приходу до влади комуністів і зречення короля Міхая власність королівської родини була конфіскована, включаючи і замок Пелішор. У 2006 році румунський уряд оголосило про повернення палацового комплексу колишньому королю Міхаю I. Незабаром після здобуття королем своєї власності переговори між ним і урядом поновилися, і замок Пелеш знову став національним надбанням, Пелішор в даний час теж є музеєм, і відкритий для відвідувань.
Оглянувши всы цыкавинки, ъдемо в напрямку Busteni. Це містечко, над яким нависає Великий пам'ятний монумент (близько 25 м), Хрест Героїв (Crucea Eroilor) лежить на вершині довколишнього Caraiman піку, висотою майже на 2260 м. Пам'ятник освітленій вночі і видно практично з скрізь у Busteni.




_____________________________замок Харман______________________________


Німці (а саксонці живуть в Хермані дотепер, хоча їх залишилося зовсім мало - чоловік 150. Інші нещодавно емігрували на історичну батьківщину) називають поселення Hönigburg - "медовий замок". Або Hermannsdorf - буквально "німецьке село". Гарно. А ще гарніша оборонна церква, яка височіє в самому центрі села.
Це не просто церквиця. Це ціла оборонна система: стіни, башти, бастіони, а колись ще й був заповнений водою рів. Плюс дзвіниця 50 метрів заввишки.
За переказами, храм в Хермані звели в XVI ст. (за іншими даними, в ХІІІ ст.) монахи-цистеріанці, які суворо дотримувалися канонів простоти. І церква в них така ж получилася: чи то готика, чи то романський стиль, яле монументально і просто. Готика з'явилася, щоправда, вже після реконструкції 1593 р. Серед угорців, які жили в Трансільванії в ті часи, цистеріанці були дуже популярними. Та довго ченці у Хермані не затрималися - і церква знову відійшла до саксонців, які її укріпили. (За іншими даними, які виглядають більш логічними, саме саксонці й звели храм в ХІІ столітті, невдовзі після нашестя татаро-монголів у 1241 р. - а цистеріанці були лише одним з елементів подальшої храмової історії. Ну й справді - звідки в 16 ст. романський стиль?). І саме для оборони від кочівників і знадобилися міцні стіни: орда турбувала ці землі аж до 1285 року, а з XV століття за справу взялися турки. Плюс були епідемії чуми, сутички місцевих феодалів, повені тощо - укріплення в будь-якому випадку б зайвими не були. Так що спочатку міцну церкву збудували, а потім, в XV-XVI ст., обнесли її мурами з баштами. Вийшла селянська фортеця -не гірше за панські замки. Висота мурів - 10 метрів! Товщина стін - 1,50-3,50 м! В стінах бійниці. Шість прямокутних в плані башт 9а було спочатку сім). А потрапити в селянську фортецю можна було лише через так званий цвінгер (zwinger) - склепінчастий переход, який є характерним для архітектури Центральної Європи.
Стіни цієї міні-фортеці мають кімнати, в яких жителі села могли зберігати свої речі або переховуватися в разі нападу. Ось звідси, від цих кімнаток, і ростуть ноги в "медового замку" - здалеку це нагадує велетенські соти. Та тільки з своєю оборонною функцією херманський храм справлявся гірше, аніж сусідній Прежмер, та й облоги довелося пережити аж 47 разів... Особливо сильно постраждав комплекс в 1421 році, після турецької осади





_____________________________замок Прежмер ______________________________


За оригінальність і красу,Пржмерську фортецю було внесено до світового культурного надбання ЮНЕСКО. Перша документальна згадка про місцевість датується 1240-им роком, коли король Угорщини Бела IV-ий подарував церкву Прежмер “зі всім майном та правами“ Цистерціанському ордену. Фортеця була побудована у формі грецького хреста - символ тевтонських лицарів. По архітектурі, будівля нагадує пізню готику, так звану бургундську готику.
Серед всіх оборонних церков побудованих саксонцями в Середньовіччі в Трансільванії, сама вражаюча товщиною своїх стін і висотою башт це церква Прежмер. Завдяки хорошій обороні, церкву Прежмер врятувало життя тисячам місцевих жителів на дорозі навал кочівних народів.
Прежмерську фортецю складають дві будівлі. Головна - циркулярної форми – має діамерт близько 80 м., її будучи зведено після 1427 р. з наказу угорського короля Сігізмунда Люксембурзького. Вона оточує Євангельську церкву стіною надзвичайної товщини, 3-4 метри. На мурі, заввишки 12 м., знаходиться вартовий шлях. Друга будівля є меншою від першої, і вона приєднана якось до вхідних воріт. Вхід в двір церкви здійснюється через напівкруглий прохід 30-ти метрової висоти, захищений двома рядами кріпосних воріт. Між воротами знаходиться капкан, в якого потрапляли вороги, які проходили крізь перші ворота. Мур головної будівлі підкріплений із-зовні кількома баштами циліндричної форми. Всередині має 272 маленькі приміщення, у вигляді бджолиних вуликів (тобто майже стільки скільки родин існувало в цій громаді), розташованих на трьох та чотирьох поверхах, що зв’язані між ними дерев’яними сходинками. У мирний час, ці приміщення церкви Прежмер служили сховищем для зерна і їжі (кожній родині відведено по одному приміщенню). Однак вони перетворювалися на місце притулку для мешканців села під час спустошливих нападів кочових народів. Так само, мури головної циркулярної будівлі були передбачені захисними віконцями, що збереглись до наших днів.
Всередині фортеці була збудована Євангельська церква, будівництво якої розпочалось 1241 року й завершилось 1250, в пізньому готичному стилі. Церква була розширена до кінця XIV ст.. Навкруг фортеці був виритий глибокий рів завширшки 18 метрів і глибиною 2-4 метри. У 1788 році були побудовані зовнішні ворота, які проіснували до сучасних днів. Теж до наших днів проіснував і місцевий орган, популярний у всьому регіоні, про якого згадують хроніки ХVII ст., як про одного з найпопулярніших в Трансільванії.




_____________________________ Трансфагараш______________________________





_____________________________ Оборонні монастирі Трансільванії______________________________

В південній частині Трансільванії зосереджено близько 100 саксонських оборонних замків-храмів, 7 включено до списку ЮНЕСКО. Всі вони були побудовані в 11-13 століттях, і досі чудово збереглись. Нагладачами в них працюють потомки тих німців-саксонців, що колонізували цей краї 1000 років тому










_____________________________ Чернівці______________________________