14-28 липня
Ісландія. Острів скарбів
Маршрут: Reykjavík - Thingvellir National Park – Geysir – Gullfoss – Háifoss - Landmannahellir - Landmannalaugar - Hrifunes - Vik – Dyrholaey – Skógafoss - Seljalandsfoss - Hella - Reykjavík


Ісландія - острівна країна, що знаходиться в північний частині Атлантичного океану. Через острів проходить північне полярне коло, але Гольфстрім, який омиває Ісландію, країна має м'якший клімат, океан не замерзає біля берегів навіть взимку.
Острів знаходиться на стику Північноамериквнської і Євразійської тектонічних плит, що зумовлює високу геологічну активність. Тут є багато вулканів, гейзери, термальні джерела, сам острів складається з застиглих вулканічний порід. Ландшафти країни вражають своєю екзотичністю.

Велопохід - дуже хороший варіант подорожі по Ісландії. Повний контакт з ландшафтом, кліматичними умовами, людьми. Ми їдемо в липні, коли в тих широтах білі ночі, ліхтарик можна не брати) В цей час також найтепліша погода, але до одягу потрібно підходити все одно серйозно - в Ісландії дуже мінлива погода.
Ночівлі плануються - в кемпінгах, де немає - на берегах річок і водоспадів.

Загальний план поїздки:
з Рейкявіка ми їдемо по "Золотому кільцю Ісландії" через Тінгвелір, Гейзер і волоспад Гульфос. Далі починаються ґрунтові дороги, з бродами. Найвищою точною походу буде місцевість Ландманналаугар(600-900 м). Ці гори, через вулканічне утворення і геотермальну активність, розфарбовані в яскраві кольори. Здається, що потрапляєш кудись на іншу планету, земля і каміння не можуть бути такими яскравими)). Численні кратери вулканів заповнені водою. Ці озера також мають абсолютно нечувані кольори. Тут у нас заплановано два дні радіалок, коли речі залишаться в кемпінгу, і ми будемо ввечері повертатись назад. Тут багато виходів на поверхню термальних вод, термальне джерело є навіть біля кемпінга, де ми будемо жити. Що може бути краще купанняв гарячій воді простонеба, на фоні "марсіанських" гір!
Далі ми об'їдемо великий льодовик Мудраль, виїдемо до моря. Побуваємо на самому південному мисі Ісландії ,побачимо чорні вулканічні пляжі, Океан. На мису Дурхолей можна зблизька спостерігати унікальних яскравих птахів - тупіків, у них тут велика колонія і місце гніздування. Далі - проїдемо біля вулкану Ейяфялляйоккуль - де шість років тому було виверження. Почачимо неймовірні водоспади Скогарфос і Сельяландсфосс. Фініш поїздки - Рейк'явік, де у нас буде ще півтора -дні.



День 1.
Час вильоту: 09:25, Сб, Липень 14 2019
Час прильоту: 23:55, Сб, Липень 14 2019


День 2.
Прибуття в Ісландію, гуляємо по Рейк'явіку, робимо закупи.


День 3.
переїзд Reykjavík- þingvallavatn 50 км
ночівля в кемпінгу на березі озера

День 4.
þingvallavatn - Geisir 50 км
відвідаємо водоспад Bruarfoss

День 5
Geisir - Gullfoss - Háifoss 60 км

День 6
Háifoss - Landmannahellir 60 км


День 7
Landmannahellir - Ljótipollur - Landmannalaugar 15 км
пів дня трекінг


День 8.
трекінг по Landmannalaugar

День 9.
Landmannalaugar - Hrifunes 70 км


День 10
Hrifunes -Vik 50 км

День 11.
Vik - Dyrholaey - Skógafoss 50 км



День 12.
Skógafoss - Seljalandsfoss 30 км

День 13
Seljalandsfoss - Hella 45 км
на автобусі повертаємось в Рейкявік

День 14
гуляємо по Рейкявіку

День 15

Час вильоту: 15:10, Сб, Липень 28 2019
Час прильоту: 08:35, Нд, Липень 29 2019







Тривалість туру: 15 днів.



Вартість туру: 845 Євро плюс переліт - від 465 Євро станом на грудень 2019 року


У вартість туру включено:

- автобусні трансфери по Ісландії;
- ночівлі в кемпінгах;
- харчування на маршруті;
- групова медична аптечка;
- групова велоаптечка.

У вартість туру не входить:

- переліт Київ - Рейк'явік- Київ (близько від 460 євро)
- прокат велосипеда і спорядження(все беремо з України)




З питаннями, уточненням та бажанням приєднатись до поїздки звертайтесь:
  • 050-641-20-39
скринька: svitzaochi {зАвиванець} ukr.net


Що ми побачимо у цій мандрівці?


______Landmannalaugar___




______Geysir, Strokkur___

_________

Geysir - це власна назва Ісландського гейзера. Він зараз досить рідко викидає воду з парою, але, коли це відбувається, фонтан сягає 60 метрової висоти. Поруч знаходиться Strokkur, гейзер, що викидає воду на висоту 20 метрів.




______Gullfoss___

Гульфос (золотий водоспад) - за 1 секунду через цей водоспад протікає від 200 до 2000 м3 води, загальний перепад висоти - 70 метрів. Неймовірне видовище!



______Haifoss___




______Þingvellir___

Тінґветлір
Через Тінґветлір проходить розлом двох континентальних плит - Європейської і Американської. Цю "тріщину" виглядає як каньйон, стіни якого щороку розходяться на сантиметр.
Долина є одним з найважливіших місць в історії Ісландії. У 930 році тут було засновано Алтинг ісл. Alþingi, одну з найстарших парламентських установ на світі.
Алтинг ісл. Alþingi збирався щорічно, де речник закону виголошував закон до всіх зібраних людей і також вирішував суперечки. Злочинці теж каралися на цих зборах; навіть сьогодні відвідувачі можуть побачити «став утоплення» (ісл. Drekkingarhylur) у ріці, де топили жінок злочинців.
У 999 або 1000 році речник закону Торґеїр Льйосветнінґаґоді (ісл. Þorgeir Ljósvetningagoði) зробив християнство офіційною релігією Ісландії. Після повернення з Алтингу, говориться, Торґеїр кидав свої статуетки старих давньоскандинавських «богів» у водоспад, що тепер зветься Ґодафосс (ісл. Goðafoss) ('Водоспад богів').



______Bruarfoss___

Північне узбережжя




______ Seljalandsfoss___




______ Skógafoss___


Skógafoss


______Vic___





______колонії тупиків ___

Тупик атлантичний харчується переважно рибою, але в його раціон входять й інші морські істоти, такі як кальмари та ракоподібні. Найбільш прикметною рисою птаха є дзьоб, який набуває яскравого забарвлення під час сезону розмноження. Атлантичний тупик, також відомий як звичайний тупик, і це єдиний вид тупиків, який мешкає в Атлантичному океані. Цікаво, що через яскраве забарвлення дзьоба та контрастне чорно-біле оперення тупика також називають "океанський клоун" або "морський півень".



______Dyrholaey___





______Reykjavík ___