19-27 вересня
Білорусь. Фортеці озерного краю
Маршрут: (Брест - Камянець - Біловезька Пуща - Косава - Ружани - "Білоруські Мальдіви"- озеро Біле - Гродно - Барановичі - Несвіж - Мір - Мінськ)


День 1.
097 К Київ-Пасажирський - Ковель
Відправлення п'ятниця, 19:54

День 2.
Прибуття субота, 06:00
пересадка на дизель Ковель - Заболоття
п.№ 6311 КОВЕЛЬ - ЗАБОЛОТТЯ 9.30 - 11.06
п.№ 6343 ЗАБОЛОТТЯ - БРЕСТ-ЦЕНТР. 12.20 - 14.53

катаємось по Брєсту, дивимось фортецю, ночуємо на березі річки Лєсная
Дистанція за день 20 км

День 3.
їдемо через Кам'янець, в Біловезьку Пущу, гуляємо по заповіднику. Ночуємо в лісі за містом Кам'янець.
Дистанція за день 75 км

День 4.
Їдемо в Жабинку.
6306/6830 12.45 Жабинка - 14.15 Коссово-Полесское
цього дня ми дивимось Косовський замок, ночуємо на березі лісового озера
Дистанція за день 60 км


День 5.
Відвідаємо руїни палацу в Ружанах, їдемо до так званих, "Білоруських Мальдів" - красивих озер в крейдяними берегами.
Дистанція за день 90 км

День 6.
Милуємось Красносельськими озерами, переїжджаємо по мосту річку Неман, ночуємо на березі озера
Дистанція за день 60 км

День 7.
їдемо до Білого озера, поселяємось в хостел в Гродно, гуляємо нічним містом
Дистанція за день 60 км


День 8.
прогулянка по Гродно, день відпочинку
Потягом 628Б їдемо в Городею:
23:42 ГРОДНО - ГОРОДЕЯ 05:50
Дистанція за день _ км


День 9.
Дивимось Мірський замок, Несвіж,
ночуємо на березі річки Уша
Дистанція за день 50 км

День 10.
6302/6822 11:55 Городея 13:47Минск (Институт Культуры)
катаємось по МІнську
З Мінська їдемо в неділю о 21.20 потягом №86, в понеділок о 8.36 прибуваємо в Київ
Дистанція за день км

День 11.
в понеділок о 8.36 прибуваємо в Київ





Вартість туру: 3400гривень




[i] У вартість туру входить:

• квитки на поїзд Київ-Брест і Мінськ - Київ
• вхідні квитки в музеї
• ночівля в хостелі в Гродно
• послуги інструктора
• харчування згідно програми
• групова медична аптечка
• групова велосипедна аптечка
• страховка на весь час подорожі




[i] У вартість туру не входить:
• прокат туристичного спорядження


З питаннями, уточненням та бажанням приєднатись до поїздки звертайтесь:
  • 067-789-98-22
  • 093-745-00-98
  • 093-767-00-71
  • ICQ: 356339367
  • ICQ: 164788709
скринька: svitzaochi {зАвиванець} ukr.net



_____________________________ Брэсцкая крэпасць______________________________


Берестейська фортеця (біл. Брэсцкая крэпасць, біл. тарашк. Берасьцейская крэпасьць) — фортеця в місті Берестя в Білорусі. Фортеця-герой (з 1965 року). З 1971 — меморіальний комплекс.
Побудована в 1833-38 рр.., Модернізована в кін. XIX-поч. XX ст. У 1920 р. відійшла до Польщі. На початку другої світової війни восени 1939 р. її захищав польський гарнізон. З вересня 1939 р. була захоплена і відійшла до СРСР. На початку Великої Вітчизняної війни через прорахунки при організації оборони Брестська фортеця була оточена і частково захоплена німецькими військами всього за кілька годин, однак залишки гарнізону утримували окремі укріплення з 22 червня по 20 липня 1941 Битва в Брестській фортеці майже не висвітлювалося в радянському друку 1940-50 рр.., тим більше, що залишилися в живих герої фортеці (П. Гаврилов, А. Філь, П. Клипа та ін) після німецького полону потрапили у вітчизняні табори. Заслуга відновлення пам'яті героїв фортеці в чому належить письменникові і історикові С.С. Смирнову, а також підтримав його ініціативу К. Симонов. 8 травня 1965 Брестської фортеці присвоєно звання фортеця-герой, з врученням ордена Леніна і медалі «Золота Зірка». З 1971 р. є меморіальним комплексом.




_____________________________ Кам'янецька вежа______________________________


Пам'ятка архітектури і оборонного зодчества другої половини XIII століття - Кам'янецька вежа (Каменецький стовп, Кам'янецька вежа).
На пагорбі у колись повноводної річки Лісовий височить велична будова, схоже на величезну шахову туру.
Історія Кам'янецької вежі
Стародавній КаменецСогласно літописами, Кам'янецька вежа зведена між 1276 і 1288 роками. За наказом галицько-волинського князя Володимира Васильковича зодчий Алекса знайшов місце, де незабаром з'явилися місто і Вежа з дерев'яним замком.
Кам'янецька вежа відноситься до типу волинських і має спільні риси з вежами-донжонами, поширеними в XII-XIII століттях у Західній Європі.
П'ятиярусний кругле в плані споруда (висота близько 30 м, товщина стін 2,5 м, зовнішній діаметр 13,6 м) стоїть на кам'яному фундаменті заввишки близько 2,3 м і діаметром 16 м. Вежа складена з цегли темно-червоного і жовтуватого кольорів .
Вежа в Кам'янці була оборонною і має мало елементів архітектурно-декоративної пластики: вузькі бійниці, 4 плоскі ніші з напівциркульними завершеннями. Верхній майданчик оточують 14 прямокутних зубців з отворами для огляду, по периметру особливим чином викладена декоративна смуга.
Кам'янецька вежа. Малюнок Наполеона Орди. ХIX векПодобние вежі в Середні століття існували в багатьох містах Білорусі: Бресті, Гродно, Мстиславле, Мяделе, Новогрудку, Полоцьку, Радошковічах, Турові, Шклові, але до наших днів збереглася тільки Кам'янецька. У цьому її унікальність.
У XIV-XVII століттях вежа витримувала набіги хрестоносців, штурми військ польських і литовських князів, біля її стін билися армії Речі Посполитої, Швеції і Московської держави.
До XIX століття Кам'янецька вежа втратила оборонне значення, була занедбана. У 1822 році її намагалися розібрати на цеглу, але за століття кладка перетворилася на справжній камінь.
Вежа в КаменцеОстаткі земляного валу і дерев'яного замку зникли в 1903 році при проведенні реставраційних робіт. За проектом архітектора Суслова навколо вежі зняли шар землі, і перший ярус, який раніше вважали погребом, знову опинився на поверхні. Навколо вежі насипали і обклали каменем кільцевої вал. У такому вигляді пам'ятник зберігся до наших днів.
На початку 1950-х років башту вперше побілили, а підлога вимостили каменем. Реставраційні роботи проводилися в 1968-1973 і 1996-2003 роках.
З Кам'янецької вежею пов'язано багато легенд, правдоподібних і фантастичних. Наприклад, що кам'яний стовп - пам'ятник невідомому велетню, який будував вежу.
Санаторій "Біла вежа" Сьогодні силует Кам'янецької вежі - один із найбільш упізнаваних архітектурних символів Білорусі, а словосполучення "Біла вежа" (Біла вежа) перетворилося на справжній бренд. У Білорусі є санаторій "Біла вежа", казино, ресторани, алкогольні і продуктові марки з такою назвою.
З 1996 р. в Бресті проводиться Міжнародний театральний фестиваль "Біла вежа", який збирає іменитих і молодих режисерів і акторів, музикантів, художників, любителів театрального мистецтва з усього світу.
Однак багато століть вежа у Кам'янці не називалась Білій вежею. Це трапилося лише в ХХ столітті, коли автор книги "Біловезька пуща" Георгій Карцов помилково вказав, що Вежа розташована на річці Біла. Сьогодні історики вважають, що існувала інша башта, що дала назву Біловезькій пущі.
Колір Кам'янецького стовпи завжди був "цегляним", адже на червоній стіні пошкодження менш помітні, і противнику було важче наносити удари камнеметних машинами.
Історичні назви башти в Кам'янці - Кам'янецька Вежа, Каменецький стовп, Кам'янецька вежа ... Тим не менш, сьогодні її часто називають Біла вежа.




_______________________ Красносельські Мальдіви)_______________________

[blockquote]


Мережа озер в затоплениз крейдяних кар'єрах



_____________________________ Коссовський замок______________________________


Палац Пусловскіх (також відомий як Коссовскій замок) - руїни палацу, розташовані в Косово (Івацевічської район, Брестська область, Білорусь).
Палац і навколишній парк був закладений в 1838 році за проектом архітектора Ф. Ящолда. У будівництві палацу брав участь В. Марконі. У палаці було влаштовано 132 кімнати. Кожна з 12 веж замку символізує місяць року. Найбільш врожайні-центральні чотири вежі-це хлібні місяці року: травень, червень, липень і серпень. Замок збудований так, що кожен рік два з половиною дні сонце освітлює повністю одну кімнату. Система внутрішніх проходів і вікон дозволяє проникати сонячним променям в кожен куточок замку. За легендами, у "день кімнати" її прибирали, наряджали і раділи сонячному дню саме в ній.
Палац побудував на власні кошти воєвода Казимир Пусловскіх, але його онук програв палац в карти.
У роки Другої світової війни фашисти не чіпали замок, але він був спалений партизанами через побоювання, що фашисти можуть влаштувати в ньому засідку.
На даний момент відновлюється.




__________________________ Ружанський палац___________________________


Ружанський палац (біл. Ружанскі палац) — відома пам’ятка доби бароко в сучасній Білорусі, створена коштом родини Сапіг наприкінці 18 століття.
В 16 столітті садиба належала родині Тишкевичів. 1602 роком датовані записи про якісь будівельні роботи на теріторії садиби без вказівок в якому саме місті. Садиба вже належала Сапегам. Роботи розпочалися за вказівкою володаря, яким був великий канцлер литовський Лев Сапега.

Наприкінці 17 ст. Ружани вже стали невеликим містом з переважно єврейськими мешканцями: місто мало дев'ять прямих вулиць, добрі шляхи, новий ринок, кам'яну забудову мешканців, крамниці, поштову станцію.

На початку 18 ст. розпочалася Велика Північна війна між Московією та Швецією, куди були втягнуті Данія, Саксонія і Річ Посполита. В Речі Посполитій пройшло розмежування політичних сил: ставленика Російського царя Петра І підтримали магнати Радзівілли, на протилежному боці були магнати Сапеги та ставленик Швеції — Станіслав Лещинський, який не втримав трон і відбув в почесне заслання у Францію. Перемогу вибороли Радзівілли. Переможці сприяли руйнації замку в Ружанах. В травні 1706 року вояки Карла ХІІ здобули і поруйнували Ружани, замок пограбували ще до прибуття шведів конфедерати Радзивіллів. Розбрат в Речі Посполитій робив її все більш слабкою, що закінчиться трьома розділами країни між зміцнілими сусідніми державами і втратою Польщею державності.
1748 року садиба належала Кристині Масальській (з родини Сапег). Тоді ж розпочато відновлення замку за проектом королівського архітектора Яна Зигмунта Дейбла (1687? — 1752). Архітектор помер 1752 року і будівництво продовжив учень Дейбла — Ян Самуель Беккер, саксонець за походженням.
В 1812 році Ружани здобули війська Наполеона Бонапарта. Місто пограбували, але покинутий палац не руйнували. 1829 року Ружанський палац перейшов в майно Євстафія Сапеги (1797—1860 рр.) Євстафій підтримав національно-визвольне повстання 1830—1831 рр., чим став на бік програвших. Російський імператор Микола І в якості покарання негайно конфіскував майно бунтівних польських магнатів і католицької церкви (монастирі і костели передали православній церкві). Російські військові пограбували Ружанський палац, палац в Гродно та резиденцію в Деречині. Майно та мистецькі скарби 1832 року вивезли в Санкт-Петербург, частка перейшла в Петербурзьку Академію мистецтв, частка — в російські імператорські резиденції (Імператорський Ермітаж, Гатчинський палац тощо).
Ружанський палац, покинутий і занедбаний, опинився у вирі трагічних і швидкоплинних подій 20 століття. 1914 року сталася пожежа. Тут ще діяла прядильні майстерні, але теріторію 1915 року захопили вояки Австро-Угорщини. Майстерні не чіпали, а в порожніх приміщеннях створили військовий шпиталь. В повоєнні роки землі відійшли до новоствореної Польщі, що відновила власну державність. 1933 року нащадок роду (Євстафій Сапега), тодішній міністр закордонних справ Польщі, передав резиденцію старшому синові — Яну Сапегі. Останній розпочав відновлювальні роботи, які припинили 1939 року через аннексію земель західної Білорусі Червоною Армією Сталіна.
1944 року теріторію тимчасово окупували німецькі фашисти. Єврейські мешканці Ружан були винищені. Палац в черговий раз постраждав.
За часів СРСР палац стояв пусткою. Поруйновані палац, наскріні аркади, всі дахи, зник Західний флігель, теріторію якого забудували приватними будинками. Східний флігель вцілів до карнизів, але повністю втрачені манеж, центральні сходи і розкішний театр, всі інтер'єри.




_____________________________ Гродно______________________________







_____________________________ Біловезька Пуща______________________________






_____________________________ Мір______________________________






_____________________________ Мінськ______________________________

[blockquote]








_____________________________ Несвіж______________________________

[blockquote]







_____________________________ озера, озеро Біле______________________________


Відмінною рисою природи "синьоокої" Білорусі є дуже велика кількість озер. На території Республіки Білорусь налічується понад 10800 озер (точний облік відсутній), загальна площа водного дзеркала яких складає 1,6 тис. км2, а загальний об'єм води - 5, 880 км3.
Озеро Біле розташоване в Гродненському районі Гродненської обл., В 25 км на північний схід від м. Гродно, в 14 км на північний захід від м. Скидель, а його південна частина охоплена будовами д. Озери. Відноситься до басейну р.. Пиранка, що протікає через озеро. Місцевість переважно горбисто-грядістая, здебільшого поросла мальовничим лісом, місцями болотиста. Озеро вузькою протокою розділене на північну (більшу) частину і південну. Береги переважно високі, піщані, порослі чагарником і лісом, на півдні низькі, місцями заболочені. В озеро впадає р.. Хомутовка і 3 струмка, 2 з яких з'єднані з системою меліоративних каналів. На півночі пов'язане протокою з невеликим безіменним озером, на заході широкою протокою з оз. Зацково, на півдні широкою протокою з оз. Рибниця. Через озеро, в межах д. Озери, проходить по мосту автомагістраль на м. Гродно. На берегах озера розташовані літні табори відпочинку для підлітків, турбаза, наметове містечко і центр оздоровлення "Озерний". В озері мешкають щука, лящ, лин, окунь, плотва, краснопірка та ін риба. Заборонено використання плавучих засобів з моторами (постанова РМ РБ від 27.12.2007 р.? 1833). Організовано платне аматорське рибальство.
Озеро знаходиться у складі республіканського ландшафтного заказника Озера. У районі озера зустрічаються рідкісні рослини, занесене в Червону книгу Білорусі: зубянка клубненосного, лілія кучерява, дремлік темно-червоний, баранець звичайний.