27-29 червня(День Конституції)
Карпатські води, "Рівні" гори і Соколові Скелі
(Ужгород - Невицьке – Тур’ї Ремети – вдсп. Лумшори – оз. Велика Тресця – Полонина Руна – вдсп. Воєводино - Соколові Скелі – Тур’я Поляна – Свалява)



фото водоспаду Воєводин з http://www.karpaty.com.ua/

З Києва відїжджаємо о 18.30 потягом №81 Київ – Ужгород. В Ужгороді обідаємо, трохи катаємось по місту, заїжджаємо на Ужгородський замок. Далі їдемо дивитись мальовничі руїни Невицького замку. Після оглядин замку рушаємо через Перечин і Тур’ї Ремети у Лумшори. У мальовничій долині річки Туриця дивимось Лумшорські водоспади.
На ночівлю зупиняємось на березі гірської річки біля водоспаду Соловей.
На другий день починається підйом на Полонину Рівну (Руну). Після водоспадів піднімаємось на гору, катаємось по верхах, милуємось краєвидами. Починаємо спуск з гори Руна-Плай у напрямку водоспаду Воєводин. Ночуємо біля водоспаду.
Третій день спускаємось в долину річки Шипіт, через Тур’ю Поляну, Оленьовський перевал рухаємось у напрямку Сваляви. Якщо буде час, заїжджаємо у Чинадійово, дивимось палац Шенборна. 30 червня о 18.52 сідаємо на потяг №100 і на ранок 1 липня о 7.21 ми в Києві. [/size]
фотографії з маршруту дивіться тут: https://plus.google.com/u/0/photos/112262648895054911908/albums/5708653097413143505
або тут: http://svitzaochi.com/e107_plugins/my_gallery/my_gallery.php?gallery=Gallery/%C3%E0%EB%E5%F0%E5%FF/28.06.2008%20Polonyna%20Runa


Вартість туру: 1250 гривень

* прокат велосипеду з багажником і шолому - плюс 175 грн до ціни
* прокат туристичного спорядження - плюс 75 грн до ціни



У вартість туру входить:

• квитки на потяг Київ-Ужгород і Свалява-Київ (плацкарт)
• доставка велосипедів на вокзал і з вокзалу в Києві
• послуги інструктора
• харчування згідно програми
• групова медична аптечка
• групова велосипедна аптечка
• страховка на весь час подорожі

У вартість туру не входять:

• харчування в поїзді
• постіль в поїзді (у кожного буде спальний мішок)
• прокат гірського велосипеда (TREK, Gary Fisher ) і шолома
• прокат туристичного спорядження(намет, спальник, килимок, велобаул)



З питаннями, уточненням та бажанням приєднатись до поїздки звертайтесь:

  • 093-745-00-98
  • 067-789-98-22
  • 093-767-00-71
  • ICQ: 356339367
  • ICQ: 164788709

скринька:
svitzaochi {зАвиванець} ukr.net


Ужгород


Ужгородський замок розташований в центрі міста на Замковій горі. Це унікальний зразок укріплень бастіонного типу на закарпатських землях, шедевр романського архітектурного стилю. Споруди фортеці відносяться до XII - XIII ст
Ужгородський замок Ужгородський замок Ужгородський замок Ужгородський замок Ужгородський замок Ужгородський замок розташувався на високій горі вулканічного походження, що нависає над річкою Уж. Муроване укріплення було зведено у XIII ст. на місці давньоруського городища IX—XIII ст. Протягом XIII - першої половини XVI ст. замок неодноразово витримував облоги, руйнувався й відбудовувався. Найзначнішою була перебудова замку наприкінці XVI ст., виконана під керівництвом італійських майстрів на основі новітніх досягнень тогочасного фортифікаційного мистецтва. В цей час формується планування системи замкових укріплень, що дійшло до наших днів. У 1728 і 1879 рр. замок був істотно пошкоджений пожежею.
Головною спорудою замку був палац, додатково захищений з південно-східної і північно-східної сторін невисокою стіною з мостом, що був перекинутий через рів і вів до північного палацового в'їзду. На південний захід від палацу стояла замкова церква. До наших днів Ужгородський замок зберіг свою регулярну п'ятикутну конфігурацію плану. Він складається з п'яти загострених бастіонів з оборонними стінами. В'їзд розташований в нижньому ярусі в'їзної башти, спотвореної пізніми перебудовами, обрамлений порталом з тесаних білокам'яних блоків і перекритий хрестовими зведеннями. Стіни і бастіони фортеці складені з андезиту. Первинний підйомний міст замінений насипом.
У 1968 р. почата реставрація замку. У 1979 р. з північного боку відреставрували міст, перекинутий через рів, що частково зберігся, навколо палацу, частина оборонних стенів і бастіонів, дахи і внутрішній дворик замку.


Невицький замок



Невицький замок розташований за 12 км на північ від Ужгорода на 125-ти метровій горі в селі Невицьке над мальовничою долиною Ужа. Перші згадки про замок відносяться ще до 12 ст., коли укріплення були дерев"яними. Сучасного планування він набув у 15-16 ст. під час володіння роду Другетів. Як і годиться в ті часи під час будівництва до розчину давали яйця і молоко, що надавало особливої міцності стінам. Про збори таких податків з місцевих селян навіть ходить легенда, в якій говориться про те, як Погана Діва (володарка замку) жорстоко карала селян, які відмовлялись платити податок на будівництво замку. Проте навіть це не допомогло замкові довго жити - у 1644 році він був частково зруйнований князем Д‘єрдєм Ракоці ІІ, після чого вже не відновлювався і практично в такому ж вигляді дійшов до наших днів. В кінці 19 ст. були спроби облагородити замок і територію навколо нього, проте сам замок не відбудовувався.


Лумшорські водоспади



Лумшорські водоспади У селі Лемуш знаходяться відомих водоспади «Соловей» і «Партизан», але більш-менш великих водоспадів насправді 5.
Самий нижній, ближній до турбазам, водоспад - «Соловей». Схожий за формою на краба. Висота - 2-3 м залежно від пори року, кількості топляка колом і намитого щебеню знизу.
Другий водоспад вище за течією - невеликий. Вода по ньому «спадає» з бічного (лівого) припливу в річку Туриця. Місцеві називають його «Буркачі». Висота - 1,5-2 м.
Третій водоспад, найкрасивіший і великий - «Червоний партизан». Так він називався з часів Союзу. З часом, перше слово було втрачено, і тепер все підряд називають його просто «Партизан». Місцеве ж населення не шанує що має до СРСР назву, і іменує цей водоспад найсвятіше. Висоту водоспаду порахувати важко. Дно під струменем постійно змінюється. Вода проходить довгий жолоб в скелі поки скине вниз. Приблизно - від 4 до 6 м. У моменти сильного насичення, висота струменя збільшується ще на метр.
Четвертий за рахунком водоспад - «Переступень». Складається з декількох каскадів з різницею висот по метру. На одному з берегів біля нього обладнана альтанка для відпочинку і зона для пікніків.
П'ятий водоспад, самий останній, у самої верхньої турбази під назвою «Водоспад» в урочищі Кичера - «крутий». Висота більше 3 м. Його струмінь вимила глибоке і просто шикарно підходяще для купання простір.


полонина Руна


полонина Руна гірський масив в Українських Карпатах, в Закарпатській області. Масив розташований у західній частині Полонинського хребта, між річками Лютою, Шипотом і Турицею. Висота до 1482 м. Полонина Рівна — це широкий пологий хребет, вкритий полонинами та переважно буковими лісами (на схилах). Стрімко спадає на північ та схід. Масив має кілька помітних вершин, наприклад, гора Полонина Руна (1479 м, у північно-західній частині масиву), Менчул (1295 м, у південній частині), Руна-Плай (1227 м, у південно-східній частині).
На Рівній розташований орнітологічний заказник Соколові Скелі, на південно-східних схилах — Тур'є-Полянський заказник, заповідник Шипіт.


водоспад Воєводин


водоспад Воєводин знаходиться на однойменній річці у 12 км від с. Тур’я Поляна Перечинського району.
Річка Воєводин бере свій початок на Полонині Руній (1497 м), тече глибокою ущелиною і впадає у р. Шипіт. Очевидно, цей водоспад утворився внаслідок землетрусу, під час якого в гірській породі поперек вузької глибокої долини виникла тріщина, і вода з 9-метрової висоти двома потоками спадає у невелике озерце.


Соколові скелі


Соколові скелі — орнітологічний заказник державного значення.На схилах гірського масиву Рівна охороняється ділянка букового лісу з домішкою ялини, явора і ясена, яка є місцем оселення багатьох видів птахів. У північній та східній частинах заказника на стрімких оголених скелях гніздяться хижі птахи, зокрема й такі, що занесені до Червоної книги України: орлан-білохвіст, беркут, орел-карлик, стерв'ятник, змієїд, сокіл-сапсан, пугач, сичик-горобець.


замок Шенборна


замок Шенборна Пал́ац Ше́нборнів — колишня резиденція та мисливський будинок графів Шерборнів, а з 1946 року — санаторій «Карпати». Розташований у селі Карпати (Мукачівський район, Закарпатська область)
Оригінальний проект замку: кількість вікон - 365 - відповідає кількості днів в році, 52 кімнати - кількості тижнів, 12 входів - кількості місяців. В архітектурному відношенні замок близький по типу французьким ренесансним замкам. Кожна деталь замка, чи то димохід, чи то вежа - не просто виконують свої утилітарні функції, але і виступають прикрасою побудови.
Замок розміщений в центрі так званого англійського парку, який займає 19 га. Місце для розміщення замку було вибране настільки вдало, що навколишній ландшафт при закладці навколишнього парку не було потреби змінювати. У парку виростає безліч рідкісних видів рослин: самшит, катальпа, сосна Веймута, канадська ялина, японська вишня, рожевий бук, італійська гліцинія, сріблястий клен, оцтове дерево та інші.
Фото Олега Жарія, www.zharii.kiev.ua