1-6 травня
Два береги Збруча
(Теребовля - Скалат - Сатанів - гора Богит - Гусятин - Сидорів - Скала Подільська - Сапогів - Кривче - Івано-Пусте - Чорнокозинці - Кудринці - печера Атлантида - Хотин - Жванець - Кам'янець-Подільський)



Маршрут проходить вздовж річки Збруч, яка понад півтора сторіччя розмежовувала не просто держави – ідеології. Тут, на стику імперій Габсбургів і Романових, «панської Польщі» і «Країни Рад» відбувалось багато визначальних в нашій історії подій.

Минулі епохи залишили тут багато замків-твердинь у Сатанові, Скалаті, Сидорові, Скалі-Подільській, Кривчому, Чорнокозинцях, Кудринцях, Хотині, Кам'янець-Подільському. Велика частина маршруту проходить по заповіднику "Подільські Товтри".
Неймовірна природа: річки, водоспади, скелі, печери, штольні, цілющі джерела і язичницькі городища-святилища.


День 0. В п'ятницю о 18.20 вирушаємо з Києва потягом № 627. В Теребовлю прибуваємо о 3.30 наступного дня.

День 1
Зранку прибуваємо в Тереболю, катаємось містом, їдемо в Скалат, де зберігся красивий замок 1630 року.
Їдемо в сторону Сатанова.
Ночівля - на березі Збруча
Відстань - 65 кілометрів.

День 2
Зранку дивимось замок в Сатанові, через заповідник Медобори виїжджаємо на гору Богит. На цій горі проводились язичницькі обряди, серед лісу стоїть камінь-дольмен, капище.
Вздовж Збруча їдемо далі на південь.

Ночівля - в лісі, біля струмка, неподалік від Сидорівського замку
Відстань - 50 кілометрів.

День 3
Зранку дивимось замок і костел в Сидорові, діючий водяний млин в Шидлівцях.
Відвідаємо замок в Скалі-Подільській
Ночівля - на березі Збруча
Відстань - 45 кілометрів.

День 4
Через Борщів їдемо в Кривче. Тут зберігся старовинний замок, поряд -печера Кришталева. Ідемо на 2-кілометрову підземку екскурсію
Ночівля - в лісі, на березі річки Циганська
Відстань - 35 кілометрів.

День 5
Через Іване-Пусте, їдемо до Чорнокозинського замку, що стоїть на кручі над Збручем. Насупний - Кудринський замок має таку-ж саму локацію. На мальовничій горі біля фортеці влащтовуємо табір.
Відстань - 40 кілометрів.

День 6
З Кудринців їдемо через Окопи в Хотин. В Окопах можна оглянути цікаву фортецю і церкву, в Хотині - один з найкрасивіших замків України.
Далі, через Жванець їдемо в Камянець-Подільський.
О 20.14 сідаємо на потяг№140, в Києві о 5.30 ранку наступногодня

Відстань - 65 кілометрів.


Вартість туру: 1750 гривень

* прокат велосипеда - плюс 200 грн до ціни


* прокат спорядження - плюс 50 грн від ціни

У вартість туру входить:

• квитки на потяг Київ-Теребовляі Камянець-Полільський -Київ (плацкарт)
• доставка велосипедів на вокзал і з вокзалу в Києві
• послуги інструктора
• харчування згідно програми
• екскурсії в печери
• вхідні квитки в замки і музеї
• групова медична аптечка
• групова велосипедна аптечка
• страховка на весь час подорожі

У вартість туру не входять:

• прокат спорядження
• прокат велосипеда



Веломаршрут 1953479 - powered by Bikemap

_________________Скалат_______________

Замок у Скалаті побудовано у 1630 р. польским мечником Кшиштофом Віхровським у формі неправильного чотирикутника. На той час замок охороняв під‘їзди до міста, а зараз знаходиться в самому центрі населеного пункту. З півночі та південного сходу оплот міста оточував рів глибиною до 2 метрів, заповнений річковою водою. З двох інших боків доступ до фортеці перекривали болота.
Найдовшою була північна сторона форпосту (92 м), південна і західна мали по 72 метри, найкоротша східна стіна була 63 метри завдовжки. На рогах стояли (і поки ще стоять) п'ятикутні в плані вежі.
Замок постраждав у 1648 та 1651 роках від Хмельниччини: озброєні загони бідноти захопили і зруйнували фортецю.
Під час воєн з турками (1672р.) фортеця була сильно зруйнована та втратила свої оборонні функції

_____________



_________________Сатанів_______________

Замок, розташований у містечку Сатанів, на високому березі річки Збруч, збудували литовські феодали Ондровонжі для захисту міста від турецько-татарських набігів. Замок в плані п‘ятикутний, не зовсім правильної форми. До наших часів збереглися лише три башти. З них відкривається неповторний краєвид на долину Збруча та Подільські Товтри...
Побудований у XV ст. на місці більш ранніх укріплень XIV ст. Наприкінці XVI ст. був розширений, за планом він п'ятикутний, не зовсім правильної форми: три боки завдовжки більше-менше по 105 метр., четвертий бік 85 м. і п'ятий південний 65 м. Вся площа замку займає приблизно 1,5 гект. На всіх рогах п'ятикутника були башти, а між баштами, як звичайно були мури.

_____________



_________________Скала-Подільська_______________

Руїни замку знаходяться на вузькому скелястому виступі, схили якого стрімко спадають до заплави річки Збруч. Форма мису визначила видовжену нерегулярну конфігу­рацію укріплення, що складалося протягом ХІV-ХVІІ ст. Заснував його на місці давньоруського городища, зруйно­ваного татарами, литовський князь Корятович у середині XIV ст. Неодноразові руйнування укріплення татарами та волохами, збройна боротьба між польськими й козацьки­ми військами, спонукали до постійної розбудови й зміцнення замку.

_____________



_________________Кривче, замок_______________

Оборонный замок тут побудований у 1639 р. тодішніми власниками Концькими у формі прямокутника з 4-ма баштами по кутах, з арсеналом та в‘їздною брамою. Не дивлячись на досконало вибране місце (замок розташовано на високім пагорбі, над рікою) фортецю неодноразово брали татари і турки. Відомо, що в липні 1648 р. козацькі війська вигнали з замку польський гарнізон.
У 1672 р. турецький султан Магомет ІV, повертаючись з Бучачу після підписання договору з Польщею, захопив замок і перебував тут певний час зі своїм військом. 1675 року Ян ІІ Собеський наказав обложити твердиню. Під час облоги оборонні споруди зазнали значних пошкоджень. В тому ж році в зруйнованій фортеці засів польський зрадник Кричинський з загоном липків (татар). Пізніше, в 1687 р., вже татарські загони взяли в облогу поляків.
Кривчанський замок був важливим стратегічним пунктом у воєнних діях Польщі проти Туреччини.
У 18 ст., коли життя стало спокійнішим, відпала загроза нападу татар і турків, замок відреставрували. До середини ХІХ ст. він служив за житло і був власністю Гойовських (за іншими даними Голейовських). Масової руйнації фортеця зазнала у ІІ пол. ХІХ ст., коли вона перейшла у руки Л. Зейдмана. Камінь з північної, західної, східної стін і з 2-ох веж розібрали для будівництва винокурні і житлових будинків.

_____________



_________________Кривче, печера Кришталева _______________

Кришталева — печера в селі Кривче Борщівського району Тернопільської області. Геологічна пам'ятка природи загальнодержавного значення.
Досліджена довжина — 23 км. Середня ширина ходів — 2,0 м, середня висота — 2,7 м. Відома з 1721 року. Вона практично суха і є легкою для проходження. Тут спостерігається впродовж року стала температура (+10,6 °C).
Особливістю печери є те, що в ній підвищена іонізація повітря і води, абсолютна відсутність патогенних організмів, а недавно виявлено мінеральний болотний мул і воду. Усе це робить «Кришталеву» найперспективнішим об'єктом для лікувальних та рекреаційних цілей. Екскурсійний маршрут печери має електричне освітлення і досить зручний. Для його проходження не потрібно спеціального спорядження та одягу. Але деякі позамаршрутні ділянки печери закриті для туристів з метою запобігання порушенню мікроклімату печери та негативному впливові на ріст і збереження кристалів.
Перед гостями печери — два з половиною кілометри екскурсійної траси, півтори години шляху у світі казки. Перші 480 м вхідного коридору спочатку насторожують кожного відвідувача. Під ногами кольоровими плямами жевріють тьмяні відблиски світильників. Склепіння та стінки вилискують крупнокристалічним темно-коричневим гіпсом, гладенько відшліфованим стародавніми водами. Ліворуч і праворуч зачаївся морок, ховаючи напівзасипані отвори бічних відгалужень.

_____________



_________________Свято-Троїцький монастир, 14 ст_______________

[blockquote]


_________

_____________



_________________гора Богит_______________

Богит - гора на кордоні Тернопільської та Хмельницької областей України, 417м. над рівнем моря, з ІХ по ХVIIст. була центром Слов'янського культового комплексу в Медоборах. Вперше Богит дослідив археолог А. Кіркор в кінці 19 століття. А ось те, що Богит насправді був одним із центрів, причому потужних, Слов'янської Віри після запровадження християнства в Києві, було доведено експедицією 1984 року під керівництвом І. Русанової та Б. Тимощука (співробітники Інституту археології АН СРСР) і М.Ягодинської (співробітниці Тернопільського краєзнавчого музею).
Недалеко від Богит, в річці Збруч, 1848 року знайшли так званого Збручанського Свентовита. У перших закладених тут шурфах була виявлена кераміка скіфів - святилище на горі Богит існувало зі скіфських часів (6-7 ст. до н.е.).

_____________



_________________Сидорів_______________


_________

_____________


_________________Кам'янець-Подільський_______________


_________

_____________



_________________Дністровський каньйон_______________

[blockquote]


_________

_____________


Жванець


Хотин


Кудринці


_________________річка Збруч_______________


_________

_____________



Чорнокозинці