19-21 червня
Купалії на Пселі
Маршрут: Суми - Вільшанка - Барилівка - Грунівка - Велика Рибиця - Могриця - Юнаківка - Нова Січ - Кияниця - Лебедин - Плішивець - Гадяч - Малі Будища - Саранчова Долина - Рашівка - Млини - Перевіз - Великі Сорочинці - Шишаки - Яреськи - Коноплянка - Нове Остапове - Сухорабівка - Попівка - Приліпка - Броварки - Манжелія - Гуньки - Гоголева круча - Варакути - гора Пивиха - Кременчук



День літнього сонцестояння - Купала одне з найбільших свят у річному циклі. Час, коли сонце освітлює дно навіть найглибших криниць, а світанок приходить майже одразу за сутінками. У нас буде велосипедна подорож берегами річки Псел з Сум до місця де річка перетинає кордон, зупиняємось у кемпінгу. Ввечері - стрибки через багаття, вінки і час до світанку, щоб знайти квітку папороті. Місце ночівлі - Могриця - красива місцевість на горі над річкою.
Їхати до Сум можна власним авто, це 340 км від Києва, тоді виїхати в суботу зранку. Можна їхати швидкісною електричною(або купейним вагоном), 4,5 годин.
Приєднуйтесь!


780 К
Київ-Пасажирський
Суми
Відправлення п'ятниця, 19.06.2020 17:07
п'ятниця, 19.06.2020 21:34
Ночівля на річці Псел


1 день.
Їдемо мальовничими берегами річки Псел до північного кордону України. У мальовничому місці зупиняємось у кемпінгу. Ввечері - стрибки через купальське багаття, вінки, пошуки цвіту папороті або збір трав на світанку.
Дистанція за день - 50 км

2 день.
Автентичними слобожанськими селами їдемо в Суми вже іншим берегом річки. Ночівля, зранку на швидкісній електричці повертаємось у Київ
Дистанція за день - 50 км

779 К Суми Київ-Пасажирський
понеділок, 22.06.2020 05:34
Прибуття
понеділок, 22.06.2020 09:59


Вартість туру:1950 гривень

прокат велосипеду,, шолому - плюс 260 грн до ціни

У вартість туру входить:
  • квитки на потяг Київ-Суми -Київ (сидячий екпрес, 4,5 год), або купе +200 грн в 1 сторону. Можна власним авто до Сум, тоді мінус 550 грн від вартості
    харчування(починаючи з вечері 19 і до вечері 21 червня)
    ночівля в кемпінгу
    послуги інструктора
    групова медична аптечка
    групова велосипедна аптечка
    страховка на час подорожі


У вартість туру не входять:
  • прокат велосипеда і туристичного спорядження








З питаннями, уточненням та бажанням приєднатись до поїздки звертайтесь або скористайтесь формою знизу:

  • 050-641-20-39
скринька:
info{зАвиванець}svitzaochi.com



Купала



Святкування Купала, або літнього сонцестояння має тисячолітню історію, це одне з найстаріших свят, яке дійшло до нашого часу. З джерел, що зберегли найбільш повний опис свята, можна зробити висновок, що воно існувало з раннього періоду родоплемінних відносин. В Україні під час археологічних досліджень виявлено атрибутику свята, якій понад три тисячі років.

В більшості стародавніх Європейських народів існувало язичницьке ритуальне свято, пов'язане з природним явищем - літнім сонцестоянням, після якого день починає скорочуватись. Люди поклонялися Сонцю та проводили різноманітні обряди для хорошого урожаю, здоров'я та добробуту.

Згідно зі стародавніми переказами, найкоротша ніч у році вважалася бісівською, і відлякати всіляку нечисть можна було тільки гучними гуляннями та вогнем. Люди одягались в святковий одяг, збирались навколо багаття, веселились та проводили різноманітні обряди. На купальських іграх дівчата визначали суджених і з цього дня до Петра в Україні святкували весілля. Також цей час - завершення сезону тиші, коли з поваги до Природи люди намагались не шуміти в лісі.
Традиції святкування символізують об'єднання стихій води і вогню,
Завершувались купалії в середині липня "вартувати сонце". Цей обряд було призначений для молодіжних розваг. Жителі сіл збиралися разом і йшли на околицю села, вибирали найбільш піднесене місце і вдивлялися в небеса, щоб швидше побачити схід сонця. У ніч перед сходом хлопці і дівчата до світанку палили багаття, на яких готували їжу, співали і танцювали.

Ще одним традиційним гулянням вважалася "гра в весілля". У Петрів день для святкування була характерна любовно-шлюбна тематика. "Нареченим" був хтось із юнаків, а на роль "нареченої" вибирали сміливу, швидку і артистичну жінку середніх років. Відомо, що під час гулянь прикрашали два колеса, на них садили "нареченого" і "наречену", і робили різні "весільні обряди".


Природа



Балка Банний яр знаходиться в селі Могриця Сумської області. Це один з найбільших в лісостеповій зоні України масивів широколиственного лісу. Банний яр - ботанічний заказник загальнодержавного значення. Започатковано його в 1974 р і розташований в Могріцком лісництві. Площа заказника становить 236 га. Створений він з метою охорони рідкісних рослин. У деревному ряду лісу домінують типи дерев, які нам добре знайомі, а в травостої представлені рідкісні типи рослин (Багаття висока, страусове перо) і ті, що занесені до Червоної книги України. Фауна представлена ​​переважно лісостеповими тваринами і мешканцями широколистяних лісів. Тут є дика свиня, козуля європейська і лось. З хижаків на території заказника зустрічається багато лисиць. Поблизу виявлені городище і селище сіверян (8-9вв.) І курган-могильник. Банний яр - один з найважливіших об`єктів захисту східноєвропейських липово-дубово-кленових лісів.


Могриця


Село Могриця старе й овіяне легендами. Філарет Гумілевський пише про нього наступне: «Старожили кажуть, що в давній час на землях Могриці, здебільшого покритих тоді непрохідними лісами, жив розбійник Кулик зі зграєю товаришів, від чого і місце називалося спочатку Куликівщина. Коли Кулик був спійманий і за рішенням суду страчено з дружиною та іншими учасниками за безбожні його справи, то менш винні товариші, звільнені від рівного з ним покарання, зібравшись з друзями й рідними в Куликівщині, дали один одному клятву залишити колишнє своє заняття. Вони влаштували могорич; і, коли закінчили могорич, то, кинувши в річку посуд, з якої пили, сказали один одному: «Перестаньмо зватися куликівцями, будемо братами святого Могриця». Так, за переказами, Могриця став ім'ям поселення колишніх худих людей. У цьому переказі можемо визнати за вірне те, що місце нинішньої Могриці було пристановищем зграї розбійницької: але річка Могриця з лісами й болотами непрохідними відома ще по межовій виписці 1672 року, коли не видно було поселення Могриці» Зараз тут проходять ленд-арт фестивалі на базі старого крейдяного кар'єру.